Audi Q345 TFSi e Attitude plus S-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 62,5 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 58 km |
| Batterikapacitet | 13,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 3,6 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 37 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Prøv at se hvad vi lige har fået ind, en Audi Q3 45 TFSI Plugin-Hybrid mit alles. Den må altså trække 1400kg og har massere udstyr! Kom ind og få en prøvetur og bliv forelsket.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Særligt nævneværdigt udstyr:
- 17" Alufælge
- Adaptiv Fartpilot
- højdejusterbare forsæder m. varme
- Svingbart træk (man)
- Fuld led-forlygter m. automatisk fjernlysassistent
- El-bagklap
- Klimaanlæg 2 - Zoners
- Parkeringssensor for / bag
- Navigation
Yderligere udstyr:
- Vognbaneassistent
- Nødbremseassistent
- El-spejle med varme
- Elruder for / bag
- Multifunktionslæderrat
- Blindvinkelassistent
- Og meget mere...
Velkommen hos Aunsbjerg
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.815 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |