Nulstil
Køb
Personbil
Audi
Viser: 2 biler til salg
Sortér:

Audi A4

1,8 T 163 Multitr. 4d

48.000 kr.

  • 5/2005
  • 211.000 km
  • 12,1 km/l
  • Automatisk gear
  • Benzin
5/2005
211.000 km
12,1 km/l
Sælger desværre min A4 B7 pga boligforhold. Har bedre ekstra udstyr end de fleste S-LINE Tandrem skiftet og nyt batteri for 8md siden. Kører fantastisk! Soltag, alufælge, touchskærm, Xenonlys, automatgear, el sæder. Kørt pænt og forsigtigt. Fuld service. Michelin sommerdæk på alufælge Kan ses i København eller på strækningen mod sydsjælland til Vordingborg hvis det aftales
Valby, København

Audi S4

4,2 V8 Avant quattro 5d

144.000 kr.

  • 3/2005
  • 257.000 km
  • 8,1 km/l
  • Manuelt gear
  • Benzin
3/2005
257.000 km
8,1 km/l
Audi S4 B7 - 4.2 V8 - 344hk Jeg sælger hermed min Audi S4 B7 fra 2005 med den fantastiske 4.2 V8-motor. Bilen har været yderst pålidelig og har altid kørt, som den skal. Lyden er markant og helt i særklasse. Udstyr og modificeringer:     •    Fuld Milltek udstødning fra katalysator og bagud (rustfri)     •    Eibach sænkningsfjedre     •    Audi RS4 alufælge, 20”     •    5 % solfilm bagtil (forruder er uden solfilm)     •    RDX RaceDesign frontsplitter     •    Apple CarPlay-skærm     •    Fuld Recaro læderkabine Service og vedligeholdelse:     •    Ny kæde, kobling og diverse pakninger udskiftet ved ca. 200.000 km     •    Nye tændrør monteret ved 245.000 km     •    Seneste olieskift ved 240.000 km     •    Pollenfilter og luftfilter udskiftet ved 248.000 km     •    Senest serviceret hos Audi Odense     •    Olie skiftet regelmæssigt for hver 7.000–8.000 km     •    Altid kørt på oktan 100 Øvrige oplysninger:     •    Kilometerstand: 254.000 km     •    Næste syn: 20-06-2027     •    Kører uden mislyde     •    Ingen buler, ridser eller øvrige skader Prisidé: 144.000 kr. Jeg er åben for seriøse bud inden for rimelighedens grænser. Sælges udelukkende grundet køb af anden bil. Bytte har ikke interesse. Har jeg glemt noget, er du meget velkommen til at sende en privat besked, hvis du har spørgsmål.
Munkebo, Fyn
Side 1 af 1

Audi

Audi er altid blandt de mest søgte brugte biler på BilBasen. Det tyske prestigemærke er mange danskeres reelle drømmebil, og derfor holder Audi prisen godt som brugt. En anden grund til dette er, at Audi har haft helgalvaniseret karrosseri i mange år, og er derfor blandt de bedste, når det gælder rustbeskyttelse. Det er også med til at holde prisen på de brugte Audi-modeller oppe. Blandt de mest populære finder man blandt andet den meget alsidige Audi A3, som med nogle år på bagen kommer ned i et prisleje, hvor den bliver et reelt alternativ til de populære mikrobiler, hvis man har brug for den ekstra plads. Den mest populære model til salg på brugtvognsmarkedet er dog de brugte Audi A4, der for mange bilkøbere er den perfekte kombination af kvalitet, køreegenskaber, design og rummelighed. Audis sportslige modeller har et S i stedet for A - for eksempel S4. Enkelte Audi-modeller findes også som ultra-hurtige versioner fra motorsportssektionen Quattro GMBH – så hedder de R eller RS til fornavn for eksempel RS5 eller R8. Er du til offroader-look eller en trækker til bådtraileren er det Q-modellerne - eksempelvis Audi Q5, du skal se efter. S-line-udstyr gør din Audi mere lækker at se på – uden stor merpris som brugt.

Brugte Audi - Populære modeller

3 Facts om Audi

Audi er en del af Volkswagen-koncernen (VAG) sammen med Volkswagen, Skoda, SEAT, Lamborghini, Porsche, Bentley, Bugatti og Ducati motorcykler. Audi er det næstmest vindende mærke i Le Mans, kun overgået af Porsche – der i dag også er ejet af VAG. De fire ringe i Audis logo symboliserer sammenslutningen af fire mærker i Autounion, nemlig Audi, Horch, Wanderer og DKW.

Audis historie

Audi er stiftet af August Horch, der byggede biler under eget navn indtil 1909, hvor han blev uvenner med sin egen bestyrelse og forlod fabrikken. Han kunne dog ikke bruge sit eget navn, da det jo allerede var brugt, så han lavede en slags latinsk oversættelse af sit navn. Horch blev til ’at høre’, som på latin er Audi. Audi har været på randen af konkurs flere gange og blev først optaget i Autounion i 1932 og i 1964 blev Audi en del af Volkswagen-koncernen. Et af de store vendepunkter for Audi har været firehjulstrækket Quattro, der viste sit værd i motorsporten i 1980’erne og som siden har været et varemærke for Audi – især i de motorstærke versioner. Audi er desuden et af de mest vindende bilmærker i Le Mans – de fleste sejre med Tom Kristensen bag rattet.
Bilbasen er en del af Vend. Vend er ansvarlig for dine data på denne hjemmeside. Læs mere