Audi e-tron55 S-line Sportback quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 18.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 419 km |
| Batterikapacitet | 86,5 kWh |
| Energiforbrug | 233 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
STÅR I UDSTILLINGEN KLAR TIL PRØVEKØRSEL & OMGÅENDE LEVERING !
Highlights:
- SVINGBART TRÆK (OP TIL 1.800KG)
- Panorama skydeglas
- Adaptiv fartpilot
- Sportsaffjedring (adaptiv luftaffjedring - sport)
- Navigation
- HEAD-UP DISPLAY
- MATRIX-LED forlygter m. kurvelys
- BANG & OLUFSEN SOUND SYSTEM
- 360 graders kamera
- EL JUSTB. FORSÆDER
- EL JUSTB. FØRERSÆDE M. MEMORY
- Bakkamera
- Virtual Cockpit Plus
- 4 Zone klima anlæg
- Keyless Entre/Start/Stop
- El bagklap
- Apple CarPlay / Android Auto
- Aktiv vognbane assist
- Adaptiv fjernlys assist
- Blindvinkels assist
- Parkeringssensor PDC
- Ambiente-belysning
- Elektrisk kabinevarmer
- Mørktonede bagruder
- 22 kWh AC ladning
- 2 Adgang til AC-opladning
- Akustiske glasdørpaneler på siderne
- 21" ORIGINALE S-LINE ALUFÆLGE
- Gletscherweiß Metallic
- ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES !!
- UDVIDET GARANTI KAN TILKØBES !!
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, alcantaraindtræk, sportssæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, ambiente belysning, 21" alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, matrix led forlygter, fuld led forlygter, led kørelys, kurvelys, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk),, 4 zone klima, elektrisk kabinevarmer, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el betjent bagklap, headup display, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, navigation, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, bakkamera, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, træthedsregistrering, airbag, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 685.214 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 615 liter |
| Vægt | 2.555 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv undervogn | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 4-zonet |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Kurvelys |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder |