Audi e-tron55 S-line Sportback quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 443 km |
| Batterikapacitet | 95,0 kWh |
| Energiforbrug | 220 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
- RING FOR FREMVISNING.-! BILEN STÅR IKKE PÅ PLADSEN
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
_______________________________________
⚡ WLTP/oplyst-rækkevidde: 405 km
⚡ Ladetype: 3
⚡ Batterikapacitet: 86,5 Kwh
________________________________________
- RING FOR FREMVISNING.-
- Model Black Edition, med masser af udstyr i Cronogrå.
- 22" Alufælge
- Head-up display, Fod betjent bagklap
- Læderkabine, Læderrat.
- Panorama Soltag m. vippe funktion.
- Anhængertræk aftageligt.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 685.214 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 615 liter |
| Vægt | 2.555 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| 6 personers | Håndfrit til mobil |
| 7 personers | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv undervogn | Justerbar lændestøtte |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Områdebelysning |
| Auto. nødbremse | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |