Audi e-tron55 S-line Sportback quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 405 km |
| Batterikapacitet | 86,5 kWh |
| Energiforbrug | 233 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 26 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
✅Flot sammensat Audi e-tron 55 S-line Sportback!
✅Attraktiv beskatning ift. firmabil.
📌Highlights:
- Elektrisk panorama soltag
- El indst. førersæde m. memory
- El indst. forsæder
- 360° kamera
- Anhængertræk (1.800 kg.)
- Adaptiv fartpilot (Assistent Pakke Tour)
- Vognbane- & blindvinkelsassistent
- Adaptiv luftundervogn (Sport)
- Sort Optik Plus
- MMI Navigation Plus
- Ambient-lyspakke Plus
- Audi Sound System
- 22 kW DC opladning
- 405 km. WLTP
Digitalt cockpit, dellæderindtræk, sportssæder, multifunktionsrat, læderrat, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, integrerede rullegardiner, 21" alufælge, soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, matrix led forlygter, dynamisk blinklys, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, områdebelysning, fuldaut. klima, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, motorkabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, frunk, elektrisk parkeringsbremse, app integration, nødlader, type-2 ladekabel, automatisk forvarmning af batteri, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, lygtevasker, træthedsregistrering, 9 airbags, esp, auto hold, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, automatisk nødassistent, antispin, 8 airbags, airbag, db. airbags, Bemærk vi kan tilbyde et attraktivt "grønt" billån på denne bil.
Hjemmeside: www.beka-auto.dk
📞 Kontakt --> Mikkel: +45 81404111 el. Thomas: +45 44120414
💰Leasingforslag (Erhverv):
Førstegangsydelse: 50.000 kr. +m
Leasingydelse: 4.295 kr. +m
Løbetid: 12 mdr.
Restværdi: 220.000 kr. +moms & afgift
💰💰Finansieringstilbud (Grønt billån):
Udbetaling: 84.420 kr.
Løbetid: 96 mdr.
Rente: 2,99% (Variabel)
Ydelse: 4.295 kr.
*Ingen binding, Ingen gebyr v. indfrielse el. ekstra indbetalinger
*OBS: Bilen er importeret og udstyr kan i nogle tilfælde variere fra en dansk model.
🔋Opladning:
22 kW AC opladning
175 kW DC hurtigladning
10-80%: 26 min ( 146 kW gns.)
✅ Vi tilbyder:
- Attraktiv "grøn" finansiering m. lav rente
- Erhvervs- & privatleasing i 12, 24 el. 36 mdr.
- Garantiforlængelser op til 5 år til ALLE bilmærker
- Service- & reparationsaftaler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 685.214 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 615 liter |
| Vægt | 2.555 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Elsæder |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 8 airbags | Fjernlysassistent |
| 9 airbags | Frunk |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Integrerede rullegardiner |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Luftundervogn |
| Aut. nedbl. bakspejl | Lygtevasker |
| Auto hold | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk forvarmning af batteri | Motorkabinevarmer |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nødlader |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Områdebelysning |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Soltag |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-soltag | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse4.295 kr.
- Førstegangsydelse50.000 kr.
- Totalpris i løbetiden101.540 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 220.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet