Audi e-tron55 S-line Sportback quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 46.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 434 km |
| Batterikapacitet | 86,5 kWh |
| Energiforbrug | 224 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
𝐀𝐔𝐃𝐈 𝐄-𝐓𝐑𝐎𝐍 𝟓𝟓 𝐒-𝐋𝐈𝐍𝐄 – 𝐓𝐎𝐏𝐔𝐃𝐒𝐓𝐘𝐑𝐄𝐓 𝐄𝐋-𝐋𝐔𝐊𝐒𝐔𝐒 𝐌𝐄𝐃 𝐀𝐋𝐓 𝐃𝐄𝐓 𝐑𝐈𝐆𝐓𝐈𝐆𝐄! ⚡
Er du på udkig efter den ultimative køreoplevelse på strøm? Denne Audi e-tron 55 er spækket med luksusudstyr fra øverste hylde – lige fra de banebrydende virtuelle sidespejle til det massive Bang & Olufsen anlæg og de eksklusive diamantsæder.
Bilen står knivskarpt og er klar til overtagelse i Bolderslev!
🟢 S-line indvendig & udvendig
🟢 Matrix LED-forlygter m/fjernlysassistent
🟢 Virtuelle sidespejle & 360° kamera
🟢 Head-up display & Digitalt speedometer
🟢 Bang & Olufsen lydanlæg
🟢 El-panorama soltag
🟢 Diamantsæder m/memory i førersæde
🟢 Ladeport i begge sider
🟢 4-zone klimaanlæg & Ambient light
🟢 Blindvinkel- & vognbaneassistent
🟢 Aftageligt træk (1800 kg)
🟢 Nøglefri betjening & El-bagklap
Finansiering & Garanti
🛡️ Tryghed med CarGarantie / Fragus: Ekstra brugtbilsgaranti kan tilkøbes fra 12-48 måneder! Alle vores biler kan leveres nysynet og nyserviceret inkl. 3 måneders garanti til prisen.
💳 Finansiering via Santander: Vi laver gerne et finansieringsforslag med eller uden udbetaling – kontakt os for at få et tilbud, der passer dig.
𝐑𝐈𝐍𝐆 𝐀𝐋𝐓𝐈𝐃 𝐈 𝐅𝐎𝐑𝐕𝐄𝐉𝐄𝐍 𝐅Ø𝐑 𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑, 𝐒Å 𝐁Å𝐃𝐄 𝐕𝐈 𝐎𝐆 𝐁𝐈𝐋𝐄𝐍 𝐄𝐑 𝐊𝐋𝐀𝐑 𝐓𝐈𝐋 𝐉𝐄𝐑!
Se vores biler på www.workshop-bilsalg.dk
🔄 OBS: Vi tager gerne din gamle bil i bytte!
💳 Vi hjælper gerne med finansiering
Der tages forbehold for tastefejl.
🟢▸𝐅𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐫𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐚𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞 𝐞𝐧 𝐩𝐫ø𝐯𝐞𝐤ø𝐫𝐬𝐞𝐥, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫:
𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐬𝐚𝐥𝐠:
📍 Industrivej 21, 6392 Bolderslev
📧 info@workshop-bilsalg.dk
📞 21 90 00 92
𝐕𝐢 𝐬𝐞𝐬 𝐡𝐨𝐬 𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐡𝐮𝐬! ⭐
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 615 liter |
| Vægt | 2.555 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptive forlygter | Internet |
| Aftageligt træk | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Luftundervogn |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| Dynamisk blinklys | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys i bag | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Soltag |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-soltag | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk kabinevarmer | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Virtuelle sidespejle |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.979 kr.
- Førstegangsydelse47.236 kr.
- Totalpris i løbetiden70.984 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 202.500 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet