Audi e-tron55 Black Edition S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 57.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 405 km |
| Batterikapacitet | 86,5 kWh |
| Energiforbrug | 240 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
𝐀𝐔𝐃𝐈 𝐄-𝐓𝐑𝐎𝐍 𝐒-𝐋𝐈𝐍𝐄 𝐁𝐋𝐀𝐂𝐊 𝐄𝐃𝐈𝐓𝐈𝐎𝐍 – 𝐔𝐋𝐓𝐈𝐌𝐀𝐓𝐈𝐕 𝐄𝐋-𝐒𝐔𝐕!⚡
Oplev den ultimative elektriske SUV. Her får du en sjælden 𝐁𝐥𝐚𝐜𝐤 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧 med den helt rigtige kontrast i form af orange bremser og seler. Bilen er proppet med luksusudstyr som Softclose, B&O lyd og Matrix-lygter, der gør hver køretur til noget særligt.
𝐵𝑖𝑙𝑒𝑛 𝑠𝑡𝑎̊𝑟 𝑘𝑙𝑎𝑟 𝑖 𝐵𝑜𝑙𝑑𝑒𝑟𝑠𝑙𝑒𝑣 𝑡𝑖𝑙 ℎ𝑢𝑟𝑡𝑖𝑔 𝑙𝑒𝑣𝑒𝑟𝑖𝑛𝑔!
🟢 S-Line inde og ude
🟢 Black Edition med orange bremser & seler
🟢 Matrix LED forlygter m/fjernlysassistent
🟢 Bang & Olufsen Sound System
🟢 Softclose døre & Keyless Entry/Go
🟢 360° kamera & Virtuelt bakspejl
🟢 Adaptiv luftundervogn
🟢 El-inst. forsæder m/memory i førersæde
🟢 Adaptiv fartpilot m/kø-assistent
🟢 Anhængertræk (1800 kg)
🟢 21" Alufælge & Mørktonede ruder i bag
🟢 Ambient belysning & Digitalt cockpit
🟢 El-betjent bagklap
🟢 Vognbaneassistent & Skiltegenkendelse
Finansiering & Garanti
🛡️ Tryghed med CarGarantie / Fragus: Ekstra brugtbilsgaranti kan tilkøbes fra 12-48 måneder! Alle vores biler kan leveres nysynet og nyserviceret inkl. 3 måneders garanti til prisen.
💳 Finansiering via Santander: Vi laver gerne et finansieringsforslag med eller uden udbetaling – kontakt os for at få et tilbud, der passer dig.
𝐑𝐈𝐍𝐆 𝐀𝐋𝐓𝐈𝐃 𝐈 𝐅𝐎𝐑𝐕𝐄𝐉𝐄𝐍 𝐅Ø𝐑 𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑, 𝐒Å 𝐁Å𝐃𝐄 𝐕𝐈 𝐎𝐆 𝐁𝐈𝐋𝐄𝐍 𝐄𝐑 𝐊𝐋𝐀𝐑 𝐓𝐈𝐋 𝐉𝐄𝐑!
Se vores biler på www.workshop-bilsalg.dk
🔄 OBS: Vi tager gerne din gamle bil i bytte!
💳 Vi hjælper gerne med finansiering
Der tages forbehold for tastefejl.
🟢▸𝐅𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐫𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐚𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞 𝐞𝐧 𝐩𝐫ø𝐯𝐞𝐤ø𝐫𝐬𝐞𝐥, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫:
𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐬𝐚𝐥𝐠:
📍 Industrivej 21, 6392 Bolderslev
📧 info@workshop-bilsalg.dk
📞 21 90 00 92
𝐕𝐢 𝐬𝐞𝐬 𝐡𝐨𝐬 𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐡𝐮𝐬! ⭐
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.565 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Kurvelys |
| Adaptive forlygter | Læderindtræk |
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Luftundervogn |
| Ambiente belysning | Matrix LED forlygter |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nødlader |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys i bag | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Tågelygter |
| El indst. forsæder | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Virtuelt bakspejl |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |