Audi e-tron55 Advanced Sportback quattro 5d
Kontantpris
334.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 110.129 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 446 km |
| Batterikapacitet | 95,0 kWh |
| Energiforbrug | 219 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
VELUDSTYRET AUDI E-TRON 55 SPORTBACK
Af særligt udstyr:
El indst. førersæde m. memory - Elektrisk bagklap - Fartpilot adaptiv - Head-up display - Parkeringssensor for/bag - 20" Alufælge - Anhængertræk - Mørktonede ruder bag - Panorama soltag - Bang & Olufsen - Front kamera - Adaptiv luft-undervogn - o.m.a
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 441 km
Hjemmeladning: 11 kw (ca. 9 timer)
Hurtigladning: 155 kw (10-80% = ca. 26 min)
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 615 liter |
| Vægt | 2.555 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Head-up display |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Adaptive forlygter | Luftundervogn |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |