Audi e-tron50 S-line Prestige quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 335 km |
| Batterikapacitet | 71,0 kWh |
| Energiforbrug | 221 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/540 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ (Muligt tilkøbsudstyr: Anhængertræk)
✨ Mythos Black Metallic (farve)
✨ Elektrisk bagklap
✨ 4-hjørnet luftaffjedring med elektrisk reguleret dæmpning
✨ Adaptiv fartpilot
✨ Navigation
✨ Parkeringssensor for/bag
✨ 360° kamera
✨ Lane Assist
✨ Audi Pre Sense
✨ Emergency Assist og køassistent
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ Hill Descent Control
✨ Audi Drive Select
✨ LED Matrix Beam forlygter
✨ LED baglygter
✨ Fjernlysassistent
✨ 19" Alufælge
✨ Udvidet sikkerhedssystem (PreCrash basic)
✨ Keyless Go
✨ Multifunktionsrat i læder
✨ Sportssæder
✨ Sædevarme til fører og forsædepassager
✨ Digital instrumentering
✨ Android Auto og Apple Carplay
✨ Stemmestyring
✨ Ambientebelysning
✨ Komfort telefonering - 9ZE
✨ Tour assistance package
✨ Opbevaringspakke
✨ Connect pakke
✨ Interiør S line pakke
✨ Sidespejle med afblænding, elektrisk ind- og udklapning, elektrisk indstilling og varme
✨ Udvidet forkonditionering
✨ Klimaanlæg
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 946274
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 602.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.370 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 760 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Alcantaraindtræk | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Lygtevasker |
| Auto hold | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |