Audi e-tron50 quattro 5d
Kontantpris
210.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 92.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 338 km |
| Batterikapacitet | 64,7 kWh |
| Energiforbrug | 219 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/540 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Daytonagrey Met., Sort Læder, Navigation, Fabriksmonteret Aftaglig Træk Til 1.800 kg, 20" Alufælge, Fartpilot, Luftundervogn, Læderrat m/multifunktion, Sædevarme, Klima Automatik 2 Zoner, Keyless Go, Lane Departure Warning, LED Lygter, LED Kørelys, Digital Instrumentering, Parkeringssensor For & Bag, Bluetooth, Musik Streaming Via Bluetooth, Ambiente Interiør Lyspakke, El-Bagklap, Alle Service Overholdt Ved Audi,
Mulighed for 4 års Garanti - kontakt mig for et tilbud,
For besigtigelse kontakt mig venligst på brian@osbechcars.dk eller tlf 26105000,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 542.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.370 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 660 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
|---|---|
| App integration | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Fartpilot | Skiltegenkendelse |
| Fjernb. centrallås | Træk |