Audi e-tron GTquattro 4d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 479 km |
| Batterikapacitet | 83,7 kWh |
| Energiforbrug | 203 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/630 nm |
| Acceleration | 4,1 sek. |
| Tophastighed | 245 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Audi e-tron GT – elektrisk luksus i absolut topklasse.
Elegant design, imponerende performance, høj komfort og fyldt med en masse luksus udstyr.
Highlights:
- Varmepumpe
- Vognbaneassistent
- Assistentpakke Plus
- Audi Matrix LED forlygter
- Luftundervogn
- El indst. forsæder m. memory i førerside
- Sædevarme i front
- Panoramaglastag
- 20" alufælge
- Keyless entry
- Bang & Olufsen Premium lydanlæg
- Vejskiltegenkendelse
- Ambiente belysning
- Varme i rat
- Adaptiv fartpilot
- 360° kamera
Mulighed for udvidet garanti!
Attraktiv finansiering med en lav rente på 2,99%.
- Udbetaling: 117.000 kr.
- Månedlig ydelse: 5.749 kr.
- Løbetid: 96 måneder
Andet udstyr:
kørecomputer, multifunktionsrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, læderrat, digitalt cockpit, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, ambiente belysning, glastag, el-justerbar lændestøtte, el betjent bagklap, automatgear, varme i rat, ratgearskifte, mørktonede ruder i bag, matrix led forlygter, led baglygter, 20" alufælge, 2 zone klima, nøglefri tænding, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, elektrisk parkeringsbremse, luftundervogn, android auto, apple carplay, dab radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, alarm, 360° kamera, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), stemmebetjening, blindvinkelsassistent, aut. nedbl. bakspejl, varmepumpe, skiltegenkendelse, dæktryksmåler
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 995.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 2.350 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 499 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 360° kamera | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | Luftundervogn |
| Alarm | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |