Audi A650 TFSi e Sport quattro S-tr. 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 105.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 68 km |
| Batterikapacitet | 12,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 46 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Farve: Tyfongrå Metallak
Tilkøbt fabriksudstyr
* Assistentpakke Tour
- Adaptiv kørselsassistent (adaptiv hastighedsassistent og vognbaneføringsassistent)
- Hastighedsbegrænser
- Effektivitetsassistent
- Undvigeassistent
- Drejeassistent
- Audi pre sense front
- Nødsituationsassistent
* Svingbart anhængertræk
Lettere brugte vinterhjul kan tilkøbes!
Standardudstyr:
* Prestige Selection som indeholder
- Matrix LED forlygter
- LED-baglygter med optisk markant lyssignatur og dynamisk blinklys
- 360 graders omgivelseskamera
- El-klapbare spejle opvarmelige og automatisk nedblændeligt
* Elektrisk kabinevarmer
* Navigation plus med touch og virtuelt cockpit
* Assistentpakke Parkering med parkeringsassistent
* 3-eget multifunktionsrat plus med varme
* Sædevarme foran
* 4 zoners komfortklimaanlæg
* Vejskiltevisning kamerabaseret
* Audi Smartphone Interface
* Audi drive select
* Audi sound system
* Bluetooth
* Fjernlysassistent
* Lys- og regnsensor
* Automatisk nedblændeligt bakspejl
* Komfortmidterarmlæn
* Isofix-beslag
* USB tilslutning
✅ Finansiering med og uden udbetaling.
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte.
✅ Mulighed for tilkøb af standard installation af Clever-ladeboks på privatadresse.
Der tages forbehold for tastefejl, træk, svingbart træk (elektrisk), svingbart træk (manuel)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 638.410 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Akustikglas i for | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Bagagerumsdækken | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |