Audi A63,0 TDi 204 Avant quattro S-tr. 5d
Kontantpris
99.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2011 |
| Kilometertal | 374.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/450 nm |
| Acceleration | 7,2 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Carbonsortmetal |
Beskrivelse
!! KØB UDEN UDBETALING !! Fra 1.769 kr. pr. mdr.
*parkeringssensor (for)
*parkeringssensor (bag)
*navigation
*fartpilot
*fjernb. centrallås
*Træk 1800 kg.
*aut. nedbl. bakspejl
*sædevarme
*udv. temp. måler
*4x el-ruder
*automatgear
*2 zone klima
*tågelygter
*led kørelys
*19" alufælge
*læderindtræk
*multifunktionsrat
*læderrat
stofindtræk, bagagerumsdækken, sportssæder, splitbagsæde, el indst. førersæde, træk, nøglefri tænding, el betjent bagklap, usb-a tilslutning, cd/radio, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, 7 airbags, automatisk lys, lygtevasker, mørktonede ruder i bag, tagræling, el-sidespejle m/varme, højdejust. førersæde, kørecomputer, aux tilslutning, esp, Lavpris-tilbud, Henv. Tlf. 7060 2033
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 807.417 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.790 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 493 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderindtræk |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| 7 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Lygtevasker |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Elsæder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Isofix | USB A tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | USB tilslutning |