Audi A62,0 TDi 190 Ultra Avant S-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 170.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.900 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🐣PÅSKE ÅBNINGSTIDER🐣
Alle dage er efter aftale
Ring eller skriv til os - Vi er altid klar på en påske handel
HIGHLIGHTS:
✅ SVINGBART ANHÆNGERTRÆK TIL 1900 KG
✅ XENON MED LED KØRELYS
✅ TRÆTHEDSREGISTRERING
✅ PARKERINGSSENSOR FOR OG BAG
✅ NAVIGATION
✅ 4 ZONE KLIMA
✅ SÆDEVARME
✅ NØGLEFRI BETJENING
✅ EL BETJENT BAGKLAP
✅ EL-JUSTERBAR LÆNDESTØTTE
✅ S-TR AUTOMATGEAR
✅ BLUETOOTH / HÅNDFRIT TIL MOBIL
✅ FARTPILOT
✅ 18" ALUFÆLGE
✅ TANDREM SKIFTET VED 120.491 KM I 2025
🔷 Attraktiv finansering tilbydes både med og uden udbetaling - Kontakt os for et uforpligtende tilbud - Vi samarbejder med Santander, AL Finans, Accept Auto & Resurs bank
🔷 Ønsker du ekstra sikkerhed på dit bilkøb? Vi tilbyder udvidet cargarantie på bilen
Pris på denne bil:
12 mdr - 5.000,-
24 mdr - 8.000,-
VORES ÅBNINGSTIDER
Alle hverdage: 09.00 - 17.00
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 10.00 - 15.00
Kør hjem med bilen samme dag - Vi har nummerplader på lager
Undgå at køre forgæves - Kontakt os gerne inden dit besøg
kørecomputer, multifunktionsrat, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, stofindtræk, læderrat, el-klapbare sidespejle m/varme, el-sidespejle, tagræling, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, aut. nedbl. bakspejl, automatisk start/stop, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, aux tilslutning, usb-a tilslutning, dab radio, airbag, lygtevasker, esp, automatisk lys, isofix, antispin, integrerede rullegardiner
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 607.853 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.800 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 73 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| 4 zone klima | Klimaanlæg, 4-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Lygtevasker |
|---|---|
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dynamisk blinklys i bag | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |
| Integrerede rullegardiner | Xenonlygter |
| Isofix |