Audi A540 TFSi S-line plus Sportback S-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 59.800 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,6 km/l |
| CO2 udledning | 137 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 241 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Highlights:
- S-line interiører
- S-line eksteriør
- Sportssæder m. Massage
- Matrix LED forlygter
- Headup display
- Adaptiv fartpilot
- Panoramasoltag
- Digital cockpit
- Ambient belysning
- Bakkamera
- P-sensor
- El bagklap
- 21'' Alufælge
- sædevarme
- Og meget mere!
Leasing forslag erhverv 36 mdr. periode:
Udbetaling: 50.000 kr. + moms
KM pr. år: 25.000
Restværdi ex. Moms og afgift kr. 100.000.-
Månedlig ydelse: 4.500 kr. + moms
Leasing forslag privat 12 mdr. periode:
Udbetaling: 62.500 kr.
KM pr. år: 25.000
Restværdi ex. Moms og afgift kr. 160.00.-
Månedlig ydelse: 4.500.- kr.
digitalt cockpit, multifunktionsrat, alcantaraindtræk, sportssæder, el indst. førersæde m. memory, massage i forsæder, 21" alufælge, glastag, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, adaptiv fartpilot, sædevarme, el betjent bagklap, apple carplay, android auto, navigation, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), headup display
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 555.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 465 liter |
| Vægt | 1.565 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Head-up display |
|---|---|
| ABS-bremser | Massage i forsæder |
| Adaptiv fartpilot | Matrix LED forlygter |
| Alcantaraindtræk | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Panoramatag |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |