Audi A52,0 TFSi 211 Cabriolet Multitr. 2d
Kontantpris(Uden afgift)
50.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2012 |
| Kilometertal | 275.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 147 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 211 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 2 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
CABRIOLET S line Dsg , kørecomputer, multifunktionsrat, el indst. forsæder, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, fuldaut. klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, el betjent bagklap, navigation, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, automatisk lys, lygtevasker, stemmebetjening, esp, airbag
ud Afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 785.818 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.730 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | Lygtevasker |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
|---|---|
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| Elsæder | Sædevarme |
| ESP / ESC | Stemmebetjening |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |