Audi A52,0 TDi 177 Sportback Multitr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2013 |
| Kilometertal | 254.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/380 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Audi A5 2,0 TDi 177 Sportback Multitr. 5d
Highlights:
• Bi-Xenon forlygter
• Multifunktionsrat
• Træk
• Fartpilot
• Sædevarme
• Automatisk lys
• Fuld aut. klima
• Fjernlysassistent
Yderligere udstyr:
19" alufælge, 4 el-ruder, el-sidespejle, bluetooth tlf/streaming af musik, armlæn, kopholder, info-center, start/stop funktion, og m.m
C V R SALG
________________________________________
Hos LJ Biler får du altid:
✅ Mulighed for at se bilen hjemmefra – Få en personlig video-fremvisning via Facetime eller lignende.
✅ Fleksibel finansiering – Med eller uden udbetaling.
✅ Vi byder på alle biler – Uanset alder, kilometer og mærke.
✅ 20 års erfaring – Eksperter i bilhandel og import fra Tyskland.
For at undgå ventetid eller at køre forgæves bør du ringe eller skrive til os inden besigtigelse.
Vores kunder giver os 4,9 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ på Trustpilot
________________________________________
Åbningstider:
Mandag-Fredag: 10:00-17:00
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 11:00-15:00
📞: 40 999 440
📧: Kontakt@ljbiler.dk
🌐: www.ljbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 642.930 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 8 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Bi-xenon | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |