Audi A51,8 TFSi 170 Sportback 5d
Kontantpris
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2012 |
| Kilometertal | 248.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Sælger min flotte og velkørende Audi A5 Sportback i hvid.
Facelift-model med det rigtige look og en bil der stadig står rigtig pænt både inde og ude. Bilen kører godt og bliver brugt dagligt.
Data:
Årgang: 2013 (facelift – reg. juni 2012)
Motor: 1.8 TFSI benzin
Gear: Manuel
Km: 248.000
Farve: Hvid
4 døre (Sportback)
Udstyr. Vinterdæk medfølger se sidste billede. Og på billede 4 er de på.
Klimaanlæg
Fartpilot
Sædevarme
El-ruder / el-spejle
Multifunktionsrat
Infotainment / radio
Navigation m.m.
Alufælge
S-line paneler ved dørene
Stand:
Pæn og velholdt bil i forhold til alder og km. Kører godt og er komfortabel både på korte og lange ture. Alle service overholdt.
Vigtigt:
Bilen har et let forhøjet olieforbrug, hvilket er taget højde for i prisen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 521.568 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.465 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 645 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nightvision |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
|---|---|
| El betjent bagklap | Servo |
| El-ruder | Xenonlygter |