Audi A51,8 TFSi 144 Sportback Multitr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 154.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 144 hk/280 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Velkommen til - CNCARS.DK
( Formidlingssalg for kunde ) RING FOR AFTALE
Byttebil på 40.000-50.000 har interesse.
Fantastisk bil, velkørende og næremst ALT i udstyr.
Sommer & Vinterhjul, Leveres ny synet.
Lav vægtafgift på kun 1290kr
kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, el indst. forsæder, 16" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, automatgear, 2 zone klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, navigation, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 500.378 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.600 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |