Audi A42,0 TFSi 190 S-tr. 4d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 268.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 179,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Hej
Sælger min Audi A4 Avant 2.0 tfsi 190hk.
Service er lige lavet på den, hvor olie er skiftet og undervognen tjekket igennem.
Bilen blev synet d. 24-11-2025, hvor bremser i bag, venstre nederste bærearm og stødpuder i bag blev skiftet. Bremser til for følger med.
Der sidder næsten nye vinterdæk på og der er brugte sommerdæk til bilen.
Sidste år blev de øverste bærearme i begge sidder skiftet.
Bilen har kørt ca. 259.000 km. Blevet brugt som pendler bil, så mange lange turer. Km tal vil stige da den bliver brugt dagligt.
Udstyr:
- Digital cockpit
- sports læder sæder
- Navigation
- Paddelshift
- El-ruder
- Sædevarme i for.
- ISO fix
- Svingbar træk
- Bluetooth
- LED lygter
- Fartpilot
- Auto stop/start
- Auto nødbremsen
- Nøgle fri betjening
- Elektronisk bagklap
- Automatisk hattehyle
- Parkeringsensor
- Lys i dørene og midterpanel.
Kan kontaktes på:
Tlf: 21327743
Email: Lassektm266@gmail.com
Eller her på facebook
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 508.940 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 1.380 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Træk |