Audi A335 TDi Sport Sportback S-tr. 5d
Kontantpris
169.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2019 |
| Kilometertal | 156.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 129 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
alufælge, automatgear, airbag, splitbagsæde, kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, bagagerumsdækken, led kørelys, fuld led forlygter, dynamisk blinklys, led baglygter, fjernb. centrallås, læderrat, fartpilot, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, svingbart træk (elektrisk), el-sidespejle, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, regnsensor, esp, antispin, lygtevasker, isofix, parkeringssensor (bag) Lige monteret ny turbo.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 354.588 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.315 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Bagagerumsdækken | LED Kørelys |
|---|---|
| Centrallås | Lygtevasker |
| Dynamisk blinklys | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle | Regnsensor |
| ESP / ESC | Sædebetræk, stof |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Splitbagsæde |
| Fuld LED forlygter | Stofindtræk |
| Fuldaut. klima | Svingbart træk (elektrisk) |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |