Audi A32,0 TDi 150 Ambition Cabriolet S-tr. 2d
Kontantpris
184.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2014 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
TÅGEFORLYGTER, Sædevarme 4-eget læderrat, Alufælge, 6½ x 16, BUSINESSPAKKE PLUS, Lyspakke, sportssæder, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, led kørelys, xenonlys, 2 zone klima, fjernb. centrallås, sædevarme, navigation, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), 4 airbags, isofix, usb-a tilslutning, aux tilslutning, håndfrit til mobil, aut. nedbl. bakspejl, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, elektrisk parkeringsbremse, ikke ryger, service ok, lev nysynet, attraktiv finansiering tilbydes også uden udbetaling, vi tager altid jeres gamle bil i bytte, dbfu medlem,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 484.707 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sportssæder |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Xenonlygter |
| Isofix |