Audi A31,4 TFSi 122 Ambition Sportback 5d
Kontantpris
76.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2012 |
| Kilometertal | 153.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Audi 2012 – Lav km, nysynet og fuld service
Årgang: 2012
Kilometerstand: 152 t.km
Nysynet
Service overholdt
Farve: Sort metallic
Aircondition
Fartpilot
Varme i forsæderne
Velholdt stand
Klar til kørsel
Medfølger vinter- og sommerdæk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 337.135 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |