Audi A31,4 TFSi 116 Cabriolet 2d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
2 zone klima, sædevarme, fjernb. centrallås, el-sidespejle m/varme, vinterhjul, alufælge med sommerdæk medfølger , kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, tågelygter, xenonlys, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, lygtevasker, 4 airbags, esp, 16" alufælge med sommerdæk medfølger, 100% autotjek brugtbilsattest fra synshal medfølger 46 punkter, leveres nysynet.
Mulighed for tilkøb af udvidet brugtbilsforsikring 12 eller 24 md fra 2195 kr.
🏠HUSK VI HAR LOKATIONER NR 1&29🏠 VI TILBYDER MARKEDETS BEDSTE OG MEST FLEKSIBLE FINANSIERING 💰 - BÅDE MED OG UDEN UDBETALING. VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE 🚖. SE MERE PÅ www.hornsyldbilcenter.dk. 🚘Bilen kan være under klargøring eller være solgt så kontakt os derfor før besigtigelse/prøvekørsel på 📞75687611 eller salg@75687611.dk 🏠HUSK VI HAR LOKATIONER NR 1&29🏠
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 331.767 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 320 liter |
| Vægt | 1.330 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4 airbags | Læderrat |
| 4x el-ruder | Lygtevasker |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vinterhjul |
| Højdejust. førersæde | Xenonlygter |
| Isofix |