Aston Martin DBS5,2 770 Ultimate aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 180 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 7,1 km/l |
| CO2 udledning | 373 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 15.100 kr. / år |
| Ydelse | 770 hk/900 nm |
| Acceleration | 3,2 sek. |
| Tophastighed | 340 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Aston Martin DBS 770 Ultimate Volante
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 30.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 45.560, - excl. moms
* Restværdi kr. 2.775.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 375.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 56.950, - inkl. moms
* Restværdi kr. 2.775.000, - excl. moms og afgift
Bemærk en ud af 199 produceret!
Udstyr:
* 2-zone klimaanlæg
* 21" Diamondcut Ultimate alufælge
* 360° kamera
* Alarm
* Fartpilot
* Adaptiv undervogn
* Adaptive LED forlygter
* B&O lydsystem
* Carbon diffuser
* Carbon frontspoiler
* Carbon interiør trim
* Carbon luftindtag
* Carbon sidskørter
* Carbon sidespejle
* El indst. sidespejle
* El indst. forsæder m. memory
* Keramiske bremser
* Keyless start
* Kontrast eksteriørpakke lakkeret i Gulf Orange
* Kontrast interiørpakke i orange
* Lakkeret i Aston Martin Racing Green
* Navigation
* Sædevarme for
* Sædeventilation for
* Stemmestyring
* Sportsudstødning
* Vejskilteassistent
Fremvisning efter aftale
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, alufælge, 21" alufælge, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, 2 zone klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, sædekøling, udv. temp. måler, el-ruder, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, 360° kamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | 270 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 128 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kurvelys |
| Automatgear | Læderindtræk |
| Automatisk lys | Læderrat |
| AUX tilslutning | LED baglygter |
| Bakkamera | LED Kørelys |
| Bakspejl m. nedbl. | Mørk loftbeklædning |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB+ Radio | Navigation |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde m. memory | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. forsæder | Ratgearskifte |
| El komfortsæder | Regnsensor |
| El-justerbar lændestøtte | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle | Sædekøling |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse45.560 kr.
- Førstegangsydelse300.000 kr.
- Totalpris i løbetiden846.720 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 2.775.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet