Alfa Romeo Stelvio2,9 V6 Quadrifoglio aut. Q4 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2018 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,2 km/l |
| CO2 udledning | 205 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.360 kr. / år |
| Ydelse | 510 hk/600 nm |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 283 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
LEASINGEKSEMPEL: (ERHVERV 12 MDR.):
1. gangsydelse: 60.000 kr. ekskl. moms,
mdl. ydelse: 5.220 kr. ekskl. moms,
restværdi: 210.000 kr. ekskl. moms (ekskl. dk afgift).
Bilens pris inkl. moms og afgift: 775.000 kr.
Privat- og splitleasing tilbydes også, kontakt for nærmere information. OBS: bilen kan, efter aftale, ses og prøvekøres i Taastrup.
FREMHÆVET EKSTRAUDSTYR:
- adaptiv fartpilot
- Harman/Kardon lydsystem
- panorama glastag
- alcantara/læderkabine
- fjernlys assistent
UDSTYR: Sort, 20” alufælge, LED forlygter, LED baglygter, panorama glastag, adaptiv undervogn, Harman/Kardon lydsystem, el. justerbare forsæder m. memory i venstre, sædevarme for, alcantara/læderkabine, multifunktions sportslæderrat m. varme, digitalt cockpit, navigation, 2-zoners aut. klimaanlæg, adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, blindvinkels assistent, automatisk nødbremsesystem, fjernlys assistent, p-sensor for + bag, bakkamera, el. bagklap, nøglefri adgang og start, dab radio, apple carplay, android auto, bluetooth, usb porte, isofix, tonede ruder bag, el. klapbare sidespejle m. varme og nedblænding, ikke ryger, lev. nysynet, service ok m.m. Skriv for komplet udstyrsliste. Bilnr. 26.151
BEMÆRK:
* 15+ års erfaring
* Mulighed for udvidet garantiforsikring
* Autoriseret værksted
* En del af Nellemann-koncernen
OM BILEN: Alle service overholdt, fri kilometer, mulighed for ladeaftale, gunstig forsikring og beskatningsgrundlag. Nellemann Luxury Cars tilbyder omfattende teknisk garantiforsikring. Der tages forbehold for trykfejl.
Åbningstider:
• Mandag til torsdag 08:00 til 17:00
• Fredag 08:00 til 16:30
• Fra 11. januar - søndag 11:00 til 15:00
OM OS: Vi er din kvalitetsudbyder af ydelser inden for både salg, finansiering og leasing. Også på værkstedet tager vi dig i hånden. Her tilbyder vi bl.a. en omfattende garantiforsikring, ladeaftaler og eftermontering af det nødvendige udstyr, dette sker gennem vores autoriserede værksted. Som kunde bliver du også en del af fællesskab med mange fordele og eksklusive arrangementer.
Læs mere på www.nellemannluxurycars.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.644.023 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 525 liter |
| Vægt | 1.730 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB+ Radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.220 kr.
- Førstegangsydelse60.000 kr.
- Totalpris i løbetiden122.640 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 210.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet