Alfa Romeo Stelvio2,0 T 250 Sprint aut. Q4 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 129.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,9 km/l |
| CO2 udledning | 196 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.000 kr. / år |
| Ydelse | 250 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grøn |
Beskrivelse
Flot velkørende faceliftet Alfa Romeo Stelvio fra 2021 udbydes.
Denne fantastiske bil sælges til en anden passioneret, entusiastisk ejer.
Nedenstående og billederne taler for sig selv.
Data om bilen
Indreg. 11/21 Alfa Romeo Stelvio Sprint 250 HK, Visconti Green, KM 129.000, Nysynet november 2025.
Pris: 375.000 kr.
21” Veloce alu sommer sort
20” Trofeo alu vinter mørkegrå medfølger
Vintermåtter medfølger
Q4
Røde bremsekalibre
Paddle shift
Alu trim
Undervognsbehandlet fra ny
Keramisk coated fra ny og i 2023
5.6 sek 0-100 km/t
400NM
Service overholdt af autoriseret værksted – autohuset Vestergaard, servicekontrakt indtil 150.000 km med dækopbevaring og hjulskift inkl. kan overtages.
Video fra seneste servicebesøg i december 2025, kan rekvireres.
Udover at den kører som en drøm, står bilen skarpt, virkelig flot og fejlfri. Ved spørgsmål og interesse kontakt mig.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 690.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 525 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |
| El betjent bagklap |