Alfa Romeo 1562,0 TS 16V 4d
Kontantpris
42.000 kr.Detaljer
| Modelår | 1999 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/1999 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,8 km/l |
| CO2 udledning | 195 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 155 hk/187 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Velholdt Alfa 156 - kun kørt 134.000 km (km garanti).
Går godt i motor.
Udfyldt service hæfte.
Nye br. skiver og klodser (4 stk).
Ny kobling.
Ny tandrem (15 km) - er dog 5 år. gl.
Står flot i lakken - særdeles velholdt indvendig.
Nye filtre og vindues viskerblade medfølger.
Sidst synet i 2021, og har ikke kørt siden.
Der er rust i det ene panel/forskærm bund.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 275.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.225 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 62 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|