Alfa Romeo 1562,0 JTS 4d
Kontantpris(Formidlingssalg)
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2003 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2003 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,6 km/l |
| CO2 udledning | 198 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 165 hk/206 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
“BERLINA” - bilen leveres nysynet
Unik pæn stand bemærk km
Sælges/byttes evt et fair bud - mappe med service historik medfølger - vinter hjul medfølg. Nye dæk på sommer fælge -
Vigtigt - ring for aftale bilen står ikk på adressen. , læderrat, stofindtræk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 352.838 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.250 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Læderrat | Stofindtræk |