Aiways U5Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
3 FASET OPLADNING OG AFTAGELIGT TRÆK !
el-soltag, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, fjernlysassistent, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), apple carplay, musikstreaming via bluetooth, el betjent bagklap, 2 zone klima, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, fuld led forlygter, aftageligt træk, 19" alufælge, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, el indst. forsæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-justerbar lændestøtte, el indst. førersæde, soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, træk, tagræling, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, frunk, elektrisk parkeringsbremse, fjernb. centrallås, sædevarme, dab radio, usb-c tilslutning, esp, automatisk lys, regnsensor, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, 8 airbags, LEVERES PÅ ORIGINALE SOMMERHJUL, VINTERHJUELENE KAN TILKØBES FOR KR. 8000,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 432 liter |
| Vægt | 1.845 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 170 cm |
| Lasteevne | 310 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Frunk |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 8 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Aircondition | Kunstlæder |
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Soltag |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |